ADRESİMİZ : Aliçetinkaya Bulvarı No:17 Yeni Efes Apt Kat:1 Alsancak-Konak/İzmir
[email protected] 0530 388 38 63

KIZLIK ZARI - SIKÇA SORULAN SORULAR

Kızlık zarım 2 yıl önce bozuldu işlem yaptırabilir miyim ?
Tabi ki işlem yaptırılabilinir. Jinekolojik kızlık zarı muayenesi yapıldıktan sonra dokuların ve yırtılımın durumuna göre kalıcı fleep yöntemiyle kızlık zarı dikimi yapılabilinir.

 

Kızlık zarı dikimin den sonra nelere dikkat etmeliyim ?
Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra günlük yaşantınıza aynen devam edebilirsiniz. Bazı dikkat etmeniz gereken özel hareketleri yapmamanızı doktorunuz kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra size bilgi verecektir. Doktorun düzenlediği reçeteye ve gereken hijyen kurallarına uyulması yeterli olunur.

 

Kızlık zarı dikimi yaptırdıktan sonra spor yapabilir miyim?
Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra dokuların kaynama sürecinde spor yapılması dokuların esnemesine neden olabilir bu yüzden 1 ay kadar süreyle spor gibi aktiviteler yapılmamalıdır.

 

Erkek arkadaşımla yakınlaşmam oldu kızlık zarımın bozulup bozulmadığını nasıl öğrenebilirim?
Kızlık zarının bozulup, bozulmadığını veya zedelenme olup , olmadığını ancak uzman jinekolog doktor tarafından yapılan kızlık zarı zarı muayenesin de belli olur.

 

Kızlık zarı dikimi ağrılı ve acılı bir işlem mi?
Kızlık zarı dikimi ağrılı ve acılı bir işlem değildir. Hastanın durumu ve psikolojisine bağlı lokal yada genel anestezi  altında yapılabilmektedir.

 

Daha önce kızlık zarı dikimi yaptırdım ve tekrar yaptırmak istiyorum bu mümkün müdür?
Jinekolojik muayene sonrası dokularınız da oluşan harabiyet ne kadar olmuş buna bakılır ve sonrasın da buna göre fleep yöntemiyle kalıcı olarak tekrar kızlık zarı dikimi yapılabilir.

 

Kalıcı fleep yöntemiyle kızlık zarı dikimi yaptırmayı düşünüyorum evlendiğim zaman bu durumu eşim anlar mı ?
Lazer eşliğin de kalıcı fleep yöntemiyle yapılan kızlık zarı dikimi tamamen estetik olarak yapılmaktadır. Dikiş izi olmaz vajinada ki genişlemenin durumuna göre daraltma işlemi ile birlikte yapılır ve ilişki esnasında her iki taraf ilk defa ilişkiye giriyormuş gibi hisseder.

 

Kızlık zarı genital bölgemin çok mu içinde?
hayır kızlık zarı vajinanın 1-3 cm içerisinde bulunmaktadır.

 

İlişki esnasın da kanamam olmadı neye bağlı kanamam gelmemiştir?
Bunun birçok nedeni olabilir bu yüzden mutlaka uzman jinekolog doktor tarafından muayene edilip değerlendirilmesi gerekir ve durumuyla ilgili rapor dahi düzenlenebilir.

Copyright 2018 www.assoskadindogum.com - İZMİR
Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Youtube Sayfamız Google+ Sayfamız