ADRESİMİZ : Aliçetinkaya Bulvarı No:17 Yeni Efes Apt Kat:1 Alsancak-Konak/İzmir
[email protected] 0530 388 38 63

KALICI VE GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık Zarı Dikimi İZMİR

Tıpta gelen hymen adı verilen kızlık zarının dikilme işlemine himenoplasti denir. Oldukça ince bir yapıya sahip olan kızlık zarına atılan dikişler vajinal duvardan alınan parçalar gibi farklı yöntemler kullanılarak ilişki sırasında kanayabilecek yeni bir doku oluşturulur. Bazı kadınlar için evlilik öncesi dönemde bekaret sosyal kültürler ve etnik nedenlerden dolayı önemli olduğu için kızlık zarının herhangi bir neden ile yırtılması durumunda hymenoplasti işlemini tercih etmektedir.

 

kızlık zari dikimi izmir
Hymenoplasti (kızlık zarı tamiri) amacı ilişkinin gerçekleştiği anda vajinadaki taze kanamanın olmasıdır. Kalıcı kızlık zarı tamirin de evlilik veya ilişki zamanı belli olmayan durumlar içindir.


Bunlardan bazıları fleep tekniği; bu işlemler mikro cerrahi tekniklerine benzerler. Fleep tekniği vajina içinden uretraya yani idrar çıkış noktasına yakın olmayan bir açıdan , kesilen bir parçanın tam karşısına gelen bölge dikilmesi işlemidir.Fleep deri ve derialtı dokusunu barındıran dolaşımı kendine ait olan doku parçasıdır.


Geçici kızlık zarı ; ilişki zamanı çok yakın olan durumlar için uygundur.
Maksimum 7-10 gün için dikiş materyelleriyle bölgeyi suni olarak ve kesinlikle partnerin anlayamayacağı şekilde daraltılmasıdır. Hymenoplasti sayesinde hastalar kendi özgüvenlerini tekrar kazanır psikolojik bir rahatlama içine girerler.


Lazer ile kızlık zarı dikimi; lazer teknolojilerinin de sıklıkla kullanılmasına olanak sağlanmıştır. Bunların başında ALMA FEMILIFT Lazer ile kızlık zarı dikimi ameliyatın da cerrahi yerine dokuları keser bu sayede daha az kanama olacağı gibi iyileşme süreci de daha hızlı olur. Sonucu klasik kızlık zarı dikimine göre değişiklik göstermez sadece hastanın konforu ve iyileşme süresi hızlanır. FEMILIFT İLE Kızlık zarı onarımı sedasyon ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat sırasında herhangi bir şey hissedilmez ağrı duyulmaz ve işlem sonrası hasta günlük yaşantısına geri dönüş yapabilmektedir.
Femılıft ile kızlık zarı dikimi işleminde kanama oranı oldukça yüksektir.

 

Operasyon ortalama 20-30dk sürmektedir ve yaklaşık 10-15 gün sızıntı şeklinde kanamaların olması normaldir. bu miktar kırmızıdan pembeye sonra sarıya giderek azalan bir kanama sızıntısıdır.Kızlık zarı dikiminden sonra kişinin adet (regl) görmesi işleme zarar vermez.Operasyon sonrası 1 ay kadar spor vb aktivitelerden uzuk olunmalıdır.Ancak normal hayata devam edilebilmektedir. 

 

Kızlık Zarı İlk İlişki de Mutlaka Kanar mı ?  Kanamazsa Ne Anlama Gelir?

Kızlık zarı yani (hymen) ilk ilişki sırasın da kanamayabilir. Kızlık zarı kısmen esnek olmasına karşın ilk ilişki de kolaylıkla yırtılan ve kanayan damarlar dan zengin bir anatomik yapıdır.


Fakat kızlık zarı (hymen) kendine özgün yapısı bazı kadınlar da penis girişine izin verir ve bir den çok ilişki de bulunsa da yırtık meydana gelmez. Bu tür zarlara  “duhule” (geçişe) müsait zar denir. Halk arasın da esnek zar , gevşek,  geniş zar kızlık  olarak ta bilinir. İlk gece de kızlık zarı kanaması olabilir yada olmayabilir. Bu durum kızlık zarları türleri ile yakından ilişkilidir.
Bazı kenarlı, fazla damarlı (kalın) kızlık zarları normalden fazla kanayabilir. Hatta bazen bu gibi durumlarda bir takım cerrahi müdahaleler gerekebilir. Ancak bu tür olumsuzluklar çok nadir görünmektedir.


Özetlemek gerekirse ilk gece kızlık zarı kanamaları zarın türü ve kişinin kendisini kasması-gevşetebilmesi durumu ile yakından ilgilidir.

 

izmir kızlık zarı dikimi

 

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarı muayenesini kişi kendince yapamaz. Bunun için uzman jinekolog yardımı alınır. Jinekolog tarafından yapılan bu muayeneler son derece kısa ve ağrısız bir işlemdir. Gazlı bez yardımıyla büyük dudaklar yanlara çekilerek kızlık zarı gözlemlenir ve böylelikle kızlık zarının bozulup bozulmadığı anlaşılır.

 


Copyright 2018 İzmir Kızlık Zarı Dikimi
Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Youtube Sayfamız Google+ Sayfamız